Discussions

Category Polish Polskie spoleczenstwo

06 Sep 2017 02:40 byKotins
Viscount

Witam serdecznie,
Jakie sa Wasze odczucia co do projektu? Czy gra ma potencjal? Osobiscie uwazam, ze ma wielki dlatego...
...Teraz, kiedy World of Darkness upadlo ( cry ) proponuje, abysmy stworzyli tutaj zgrane spoleczenstwo i w przyszlosci pomysleli o jakims klanie, grupie a kto wie, moze i spolszczeniu jesli by byli chetni do podjecia sie takiej pracy.
Pozdrawiam!

Potencjał zależy w dużej mierze od ilości zainteresowanych odbiorców do których możnaby dotrzeć, z czym w kontekście gier o wampirach nie jest niestety zbyt dobrze. Rzekłbym nawet, że ten segment rynku obciążony jest jakąś klątwą bo pozostaje niezauważany (WoD MMO), jeśli jakaś gra się pojawia to jest bardzo wątpliwej jakości (DARK) a jeśli już się pojawi i jest bardzo dobra to i tak nie koniecznie odnosi cukces (Bloodlines - aczkolwiek to była totalnie wina wydawcy). 

Co jest potwornie ironiczne biorąc pod uwagę szaloną popularność książek i filmów o wampirach. Zarówno tych złych, przeciętnych jak i genialnych. Mamy te genialne (i nadal szalenie popularne) pisane przez na przykład Anne Rice, Magdalenę Kozak czy ksiązki dotyczące Wampira Maskarady. Mamy te przeciętne w wykonaniu chociażby C.Y. Quinn, B Lumleya oraz te bardzo złe czyli Meyer i pochodne. Jednak abstrachując od jakości jest to OLBRZYMIA baza fanów, która powinna gwarantować grę za grą. A jednak z jakiegoś powodu nie ma to absolutnie żadnego przełożenia na produkcję gier komputerowych, czego zwyczajnie nie rozumiem.

Przechodząc do właściwego pytania, ten projekt jest odbiciem moich nadziei i marzeń, liczę że wten sposób, przez okazanie wsparcia finansowego i merytorycznego pomogę nieco otworzyć ten gatunek na szersze grono odbiorców. To jest przykre, ale ja dalej ogrywam Bloodlines, odświeżam co jakiś czas Wywiad z Wampirem w wersji filmowej i książkowej i cicho liczę na jakieś nowe objawienie.

Swoją drogą, jak to dość mocno zaakcentowałem, u mnie motywatorem do wsparcia tego projektu była twórczość Anny Rice oraz Wampir Maskarada. A jak to wygląda u Ciebie? Które źródła skłoniły Cię do zainteresowania się tematem?

PS: Mam ogromne nadzieje również wobec Vampyr'a - który może nie jest największym projektem, ale obiecuje klimat i fabułę z prawdziwego zdarzenia. Coś czego nie dane było mi doświadczyć już od bardzo dawna.

Oczywiście gra ma potencjał, ale coś im to powoli idzie z update-ami. Po anulowaniu WoD straciłem nadzieje, może Dogma pozwoli ją odzyskać. Studio ma masę roboty na pewno(widać to po samym kreatorze). Do samej gry nie mogę już wejść po kreacji postaci. Kupiłem pakiet za 15 dolarów, a to jest jeszcze alpha;) 

You must be logged in to write here.